!!! RISI RadioNatyra !

                                       !! 2014
Mundsuar nga :Feim Gashi

www.facebook.com/pseFeim

JU MIRPRESIM EDHE NE FACEBOOK

Online me Ju Feim Gashi 24/7
dhe Mund te Boni Reklama Tek Ne tel:
+377 45/ 61 50 11


   
 
  Si me ba wallpaper me paint

Si me ba wallpaper me paint

 

SI TE KRIJONI WALLPAPERS TE FORT PERMES PAINT-IT Ky eshte nje trik mund te them me i miri deri me tani qe kam mesuar, une personalisht e gjeta me nje forum te huajin ne gjuhen angleze dhe e perktheva ne shqip duke i ndjekur udhezimet e autorit te kesaj metode, pra ndiqni hapat ne vazhdim.... E hapim Paintin pastaj Image qe gjindet nalt, shkojme Attributes dhe aty te width: bane 2 gjithashtu edhe te hight: bane 2 por kujdes duhet te jen pixela i keni aty ne mes dhe pastaj klikojm ne wiev qe gjendet lart pastaj Zoom pastaj custom dhe zgjedhim 800% tani ju mund te shihni nje katror te vogel te bardhe, dhe tash shkojm shktu... merrni ngjyren e zez te lapsit dhe klikojm ne anen e majt lart te katrorit te bardhe, pastaj ne anen e majt posht vendosim ngjyr hiri te mbyllur, ne anen e djatht lart vendosim ngjyren e gjelbert te qelt, tani katrori po duket me 4 ngjyra, tani e ruajm ne desktop apo ku do qoft, klikojm me te djathten ne Desktop pastaj Properties shkojm te opcioni Desktop pastaj Browse dhe e gjejm ku e kemi ruajtur punimin dhe klikojm njehere mbi te pastaj Open pastaj Ok dhe tani e keni wallpapersin e puruar nga ju me paint, besoj se keni me qen te habitur me punen qe bet, mos te harrojm te ceki se ngjyrat mundeshme ja lan qfare dush edhe pse i kom cek une keto me te theksume qe jane. Tani sme mbetet gje tjeter veqse te ju pershendes dhe kaloni mire.

Facebook Like-Button
 
Werbung
 
 

=> Willst du auch eine kostenlose Homepage? Dann klicke hier! <=


       
®ISII ®ISI 
TE DASHUR MIQ OFERTA VLEN DERI ME 15 QERSHOR 2o14 QE JU MUND TE BONI REKLAMA TEK NE ME NJE QMIM TE VOLITSHEM. 1o EURO (4 MUAJ)JU MIRPRESIM MOS LE TE IK  BIZNESI JUAJ ME NJE QMIM TE LIR
TEL.→ +377 45/ 61 50 11