!!! RISI RadioNatyra !

                                       !! 2014
Mundsuar nga :Feim Gashi

www.facebook.com/pseFeim

JU MIRPRESIM EDHE NE FACEBOOK

Online me Ju Feim Gashi 24/7
dhe Mund te Boni Reklama Tek Ne tel:
+377 45/ 61 50 11


   
 
  PERKTHE FILMA-ose -SERIALE
Bėni Filmat me pėrkthim shqip tė gaqshėm nga !M!-Hacck- prej Sun 19, 2o11 1:54 am .Pasi qe me jan bo shum pytje rreth kesaj teme,ndava pak koh te ju spjegoj se si mund te arrihet perkthimi i filmave pra titrave ne shqip shum leht. Bėni Filmat me pėrkthim shqip tė gaqshėm Pershendetje. Keni filma ne kompjuterin tuaj,por nuk ju shikohet edhe shum spse eshte pa perkthim apo perkthimi eshte ne gjuhen shqipe. Ateher tani do te ju tregoj qe ne DISA RASTE mund ta gjeni perkthimin e filmit qe keni ne kompjuter. Po marrim filmin qe kam une Fast And Forious 4(qe shfrytzoj rastin te ju them ta shkarkoni sepse eshte nje film shum i mir) Hapi Par. Hapni nje folder p.sh me emrin Filmi. Hapi dyt. Ne at Folder e vendosni filmin p.sh Fast And Forious 4. Dhe emrin e atij filmi ja beni keshtu Fast And Forious 4(mvaret si deshironi ju,nuk do thot qe patjeter ky emer qe kam marr shembull) Hapi tret. Deshirojm ta bejm ne gjuhen shqipe. Shkojm ne njeren nder faqet e kerkimit te titrave shqip. www.subs.to edhe aty e shkruajm emrin e filmit p.sh Fast And Forious 4 edhe ne fund te shiritit te kerkimit e zgjedhim gjuhen ALBANIAN,dhe pas klikimit SERCH aty do te na paraqitet lista e filmave me perkthim shqip. Per te funksionuar kjo metod veprojm kshtu. Normalisht se pari e shkarkojm perkthimin dhe e bojm EXTRACT nga WINRAR,me pastaj ja vendosim emrin identik te njejt sikur emri i filmit,qe ta keni me te let ja beni COPY emrin e FILMIT dhe ja vendosni perkthimit aty. pra emri filmit:Fast And Forious 4 emri perkthimit:Fast And Forious 4 Ne rast se nuk ju paraqiten titrat e perkthimit veproni kshtu. Ne fund te emrit te perkthimit shembull:Fast And Forious 4 tash ne fund ja vendosni ket shkrim .srt,pra do duket keshtu Fast And Forious 4.srt ----GJITHMON E TUTJE R!S!----
Facebook Like-Button
 
Werbung
 
 

=> Willst du auch eine kostenlose Homepage? Dann klicke hier! <=


       
®ISII ®ISI 
TE DASHUR MIQ OFERTA VLEN DERI ME 15 QERSHOR 2o14 QE JU MUND TE BONI REKLAMA TEK NE ME NJE QMIM TE VOLITSHEM. 1o EURO (4 MUAJ)JU MIRPRESIM MOS LE TE IK  BIZNESI JUAJ ME NJE QMIM TE LIR
TEL.→ +377 45/ 61 50 11